Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

• Odwiedziło nas: 42050

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klasy I

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem upamiętniającym rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Tego dnia uczniowie składają podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w ich edukację. Święto jest okazją do nagradzania osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji.

W naszej szkole Święto KEN połączone jest z przyjęciem uczniów klasy I do braci uczniowskiej. Uroczystość uświetnili zgromadzeni rodzice. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Po emocjonujących chwilach nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości- pasowanie na ucznia szkoły, każde dziecko zostało przyjęte przez panią dyrektor do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Każdy dostał upominek w postaci Kuferka Ucznia. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.