Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza dla Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Knurowie

W dniu 3 września 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Knurowie otrzymała oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Zakup oczyszczaczy jest elementem akcji społecznej mającej na celu uwrażliwienie na problemy jakości powietrza. „Oczyszczacze powietrza dla każdej zgłoszonej placówki, to nie tylko lepsze powietrze dla naszych dzieci, to również zwrócenie uwagi dorosłym, by zaczęli przykładać większą wagę do stosowanego w ich domach źródła ogrzewania”.

Więcej informacji o akcji Marszałka Województwa Małopolskiego : https://powietrze.malopolska.pl/aktualnosci/sezon-smogowy-juz-nie-straszny-dzieci-odetchna-czystym-powietrzem/