Wtorek, 2018-07-17

• Do wakacji: WAKACJE!!!
szkoła

Dzień Ziemi i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Nadmiar śmieci to rosnący z każdym dniem problem, który w znaczny sposób działa na życie na naszej planecie. W dniu 24.04.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię od najmłodszych lat. Dzieci przedstawiły spektakl pt. „W  STUMILOWYM LESIE”, obejrzały prezentacje na temat ciekawych miejsc w naszym kraju oraz poznały florę Tatr. W roku szkolnym 2017/2018 Światowy Dzień Ziemi zbiegł się z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W związku z tym odwiedziła nas pani bibliotekarka Monika Luberda z Biblioteki Publicznej w Harklowej. Podczas spotkania zostały rozdane nagrody za konkurs pt. „Tropiciele ginących zawodów” w oparciu o książkę D.Strzemińskiej - Więckowiak „ Kim zostanę? - wierszyki o zawodach” ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną w Harklowej. Pani Monika przybliżyła dzieciom temat ginących zawodów czytając zagadki, opowiadała o zaletach czytania książek, które dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, a także mają w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie. Na zakończenie spotkania wspólnie tworzyliśmy ekologiczne zakładki do książek. Każdy uczestnik miał możliwość zdobycia odznaki „zielonego kwiatka”. Wszyscy świetnie się bawili.