Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Knurowie 19 listopada 2021 r świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Uczniowie i Nauczyciele tego dnia ubrali niebieskie stroje, a na długiej przerwie Samorząd Uczniowski przygotował którką prezentacje przypominającą prawa dzieci. Poniżej krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia.